Frazeologizmy tematem międzynarodowego sympozjum na Uniwersytecie w Białymstoku

Data wydarzenia 01-03-2016

Czym i dlaczego różnią się związki frazeologiczne w różnych językach – np. polskim, francuskim, angielskim czy rosyjskim? Czy każdy frazeologizm da się przełożyć i jak to robić? Między innymi o tym będą rozmawiać uczestnicy V Sympozjum Frazeologicznego „Intercontinental Dialogue on Phraseology”, jakie odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

Gościem zagranicznym spotkania będzie profesor Ivana Vidović Bolt z Uniwersytetu Zagrzebskiego - językoznawczyni, frazeolog, leksykograf, także tłumaczka z języka polskiego. Temat jej wystąpienia to Świat morski we frazeologii polskiej i chorwackiej. Analiza ekwiwalencji wybranych jednostek.

Podczas sympozjum odbędzie się też prezentacja międzynarodowego projektu „Intercontinental Dialogue on Phraseology” realizowanego na Wydziale Filologicznym UwB.  Jego pomysłodawczynią i koordynatorką jest dr Joanna Szerszunowicz z Zakładu Współczesnego Języka Polskiego.

Sympozjum rozpocznie się 7 marca (poniedziałek) o godzinie 10.00 w siedzibie Wydziału Filologicznego UwB (Plac Uniwersytecki 1, sala 47). Obradom mogą przysłuchiwać się wszyscy zainteresowani.

 

Więcej informacji na stronie internetowej ifp.uwb.edu.pl.