Biuro Karier

Praktyki studenckie w Court Watch Polska

Jeśli jesteś studentem kierunku humanistycznego lub społecznego – pomyśl o odbyciu praktyki studenckiej w Fundacji Court Watch Polska:

• Sam wybierasz miejsce – możesz realizować praktyki w każdym mieście w Polsce, w którym jest sąd, a dane z obserwacji wprowadzać skąd chcesz przez Internet;
  • Sam dobierasz tempo realizacji – możesz realizować praktyki w miarę możliwości w ciągu całego roku akademickiego od października do czerwca, albo zrealizować program praktyk np. w ciągu dwóch wolnych tygodni ferii;
  • Sam wybierasz ilość godzin – możesz włączyć się do programu na tyle godzin ile potrzebujesz, zrealizować u nas tylko część potrzebnych praktyk lub zostać na dłużej (określa to porozumienie w sprawie praktyk);
  • To nie tylko praktyki, ale i pożyteczna praca społeczna w formie wolontariatu – współpraca z nami będzie dla Ciebie nie tylko okazją do zaliczenia praktyk na studiach, ale także możliwością zrobienia czegoś pożytecznego dla dobra wspólnego jakim jest lepszy wymiar sprawiedliwości w Polsce i zdobycia cennego doświadczenia przy realizacji dużego projektu;

W jaki sposób rozpocząć praktyki?

• Żeby mieć pewność, że praktyki w Fundacji Court Watch Polska będą honorowane na Twojej uczelni upewnij się o tym kontaktując ze swoim wydziałowym opiekunem praktyk. Do tej pory nie zdarzyło nam się, żeby odpowiedź w przypadku studentów kierunków humanistycznych lub społecznych była odmowna, ale jeśli studiujesz np. fizykę być może współpraca z nami nie wystarczy do zaliczenia praktyk na Twoim kierunku studiów. Wtedy zapraszamy do nas na wolontariat!
  • Sprawdź, czy w Twojej okolicy planujemy szkolenia. Aktualna oferta szkoleń jest dostępna także na stronie amicus.courtwatch.pl/szkolenia, gdzie możesz samodzielnie zgłosić się na szkolenie.
  • Wszelkich informacji nt. praktyk udziela koordynator wolontariatu – Roksana Sitniewska (r.sitniewska@courtwatch.pl).
  • Na szkoleniu dowiesz się jak działa Fundacja, jakie są procedury i metodologia monitoringu, jak działają sądy, jak się zachować biorąc udział w rozprawach jako publiczność. Od tego momentu możesz zarejestrować się na stronie internetowej i rozpocząć praktyki prowadząc obserwacje w sądach wg standardów Fundacji.

Zapraszamy!

Więcej informacji: https://amicus.courtwatch.pl/informacje/