Współpraca z Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Data wydarzenia 30-10-2018

Wydział Historyczno-Socjologiczny Uniwersytetu w Białymstoku podpisał 29 października 2018 roku list intencyjny z Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki.

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku jest jedyną tego typu placówką w województwie podlaskim. Scena Duża Teatru mieści prawie 500 osób. Teatr prowadzi również liczne działania edukacyjne: skierowane do dzieci, młodzieży oraz dorosłych oraz warsztaty teatralne

Dzięki współpracy zostanie m.in. powołany zespół badawczy oraz planowane jest zorganizowanie konkursu na najlepsze prace licencjackie lub magisterskie.

List został podpisany z inicjatywy dyrektora Instytutu Socjologii i Kognitywistyki UwB, dr. hab. Jana Poleszczuka, prof. UwB. Koordynacją współpracy ze strony uczelni zajmie się dr Ewa Dąbrowska-Prokopowska.