40-lecie Koła Naukowego Biologów

Data wydarzenia 25-10-2018

W tym roku Koło Naukowe Biologów UwB świętuje 40-lecie swojej działalności. To też wyjątkowa uroczystość, bo połączona z nadaniem KNB imienia Doktora Włodzimierza Chętnickiego. Dr Chętnicki (1953–2018), profesor senior UwB był znakomitym nauczycielem i wychowawcą kilku pokoleń studentów (wielu z nich jest dziś cenionymi pracownikami naukowymi). Z wielkim zaangażowaniem oraz charyzmą kierował Kołem Naukowym Biologów przez ponad 30 lat (1978-2013). Jego wielki entuzjazm i pasje badawcze rozbudzały miłość do przyrody, a nieprzeciętna osobowość na zawsze pozostanie w sercach jego studentów i współpracowników.

Od kwietnia 2013 roku opiekunem KNB jest dr Agata Kostro-Ambroziak.

27 października w Instytucie Biologii UwB odbędzie się uroczystość 40-lecia KNB połączona z nadaniem mu imienia Doktora Włodzimierza Chętnickiego. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym rektora UwB - prof. dr. hab. Roberta W. Ciborowskiego,  dziekan Wydziału Biologiczno-Chemicznego - prof. dr hab. Beaty Godlewskiej-Żyłkiewicz oraz dyrektor Instytutu Biologii dr hab. Elżbiety Jekatierynczuk-Rudczyk.

Podczas wydarzenia zaplanowana jest część wykładowa poświęcona dorobkowi naukowemu i osobie dr. W. Chętnickiego oraz 40-letniej działalności KNB. Ważnym punktem uroczystości będzie odsłonięcie tablicy pamiątkowej dr. W. Chętnickiego.

W uroczystości weźmie udział ponad 100 osób, w tym przedstawiciele podlaskich parków narodowych, Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz władze UwB.