DLACZEGO BIAŁYSTOK?

Bo nie ma takiego drugiego miasta w Polsce! Tutaj tradycje wielu kultur i narodów łączą się z nowoczesnością. Tutaj każdy czuje się jak u siebie.

 

  

Białystok to miasto akademickie, przyjazne studentom. Jest zielone, zadbane, kompaktowe, z nowoczesną infrastrukturą, sprawną komunikacją miejską i rozbudowaną siecią ścieżek rowerowych. Wszędzie jest blisko i wszędzie łatwo dojechać.

      

W mieście nie sposób się nudzić. Oferta kulturalno-sportowa jest bardzo bogata: teatry, muzea, kina, opera i filharmonia, baseny, lodowisko, miejska plaża, tor wyścigowy. A na spacer można wybrać się do parku Planty – w samym centrum miasta. Tuż obok znajduje się klimatyczny Rynek Kościuszki z deptakiem otoczonym kawiarniami i restauracjami.

  

Białystok to miasto na studencką kieszeń. Ceny w barach i restauracjach, czy koszty wynajmu mieszkania są umiarkowane w porównaniu z innymi ośrodkami akademickimi.

    

Wielkim atutem Białegostoku jest jego położenie. Otaczają go aż trzy parki narodowe, w tym Białowieski, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Niedaleko jest też do granicy z Białorusią i Litwą.

   

Białystok to miasto dynamiczne, otwarte na nowe idee, ale także dbające o swoje tradycje wielu narodów i wielu kultur. Tutaj nikt nie jest obcy.

  

W końcu Białystok to czołówka miast, w których żyje się najlepiej. Wystarczy spojrzeć na rankingi! Cieszy się też bardzo dobrą opinią wśród zagranicznych studentów.


Studia na Uniwersytecie w Białymstoku mogą więc być nie tylko rozwijające naukowo, ale też przyjemne. 


Mareriał "Odkrywaj Podlaskie" przygotowany przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną
www.podlaskie.travelMateriał "#Białystok2019" przygotowany przez Miasto Białystok
www.bialystok.pl 


Studia I stopnia | Studia II stopnia | Studia jednolite magisterskie
Studia niestacjonarne I stopnia | Studia niestacjonarne II stopnia
Studia niestacjonarne jednolite magisterskie
Maturalne niezapominajki

Dlaczego UwB | Dlaczego Białystok | Rekrutacja krok po kroku 
| Wyszukiwarka studiów |