Uniwersytet w Białymstoku – tu się studiuje na najwyższym poziomie!

Uniwersytet w Białymstoku to największa uczelnia w północno-wschodniej Polsce. Oferuje kierunki społeczne, humanistyczne, ścisłe i przyrodnicze oraz studia doktoranckie. Jest prężna, młoda, nie boi się wyzwań i stawia na rozwój. UwB ma 9 wydziałów oraz 5 instytutów. To jedyna polska uczelnia, która posiada swoją filię w Wilnie.

Uniwersytet w Białymstoku chętnie wybierają maturzyści z całej Polski. Są też studenci obcokrajowcy. Przyjeżdżają tu z całego świata. Uczelnia zapewnia wszystkim znakomite warunki do nauki. Posiada nowoczesne, specjalistyczne laboratoria, sale multimedialne, pracownie naukowe.

Studenci UwB korzystają z wymiany międzynarodowej i krajowej. W ramach programu Erasmus+ mogą wyjechać na studia zagraniczne do partnerskiej uczelni z Europy, Azji oraz Stanów Zjednoczonych , a w ramach programu MOST do innej szkoły wyższej w Polsce.

Na uczelni działają koła naukowe, stowarzyszenia i organizacje studenckie. Dzięki nim można rozwijać swoje pasje, zainteresowania, działać społecznie i charytatywnie.

Na uniwersytecie pracuje ok. 800 nauczycieli akademickich. To kadra z sukcesami. Naukowcy UwB uczestniczą w projektach o światowym zasięgu, uzyskują patenty, współpracują z renomowanymi ośrodkami naukowymi w kraju i na świecie.

Studentów i naukowców UwB widać w Białymstoku! Organizując mnóstwo imprez naukowych, kulturalnych i projektów społecznych kształtują atmosferę stolicy Podlasia


 


Kampus UwB. Mamy się czym pochwalić! To perła ze stali i szkła.


Imponujący, nowoczesny, przestronny, podziwiany i nagradzany. Taki jest kampus Uniwersytetu w Białymstoku. To architektoniczna perła otoczona lasem, która przyciąga nie tylko studentów.

 

 

- Teren całego kampusu to 30 hektarów. Zagospodarowanych zostało już 7 ha. Powierzchnia wszystkich budynków wynosi prawie 38,5 tysięcy metrów kwadratowych. Znajduje się w nich ok. 840  pomieszczeń.  To sale wykładowe, pokoje pracowników, nowoczesne laboratoria, sanitariaty itd.

 


W miasteczku akademickim swoje siedziby mają już Wydziały Biologii, Chemii, Fizyki, Matematyki oraz Instytut Informatyki.

 


- Mieszczą się tu także Uniwersyteckie Centrum Obliczeniowe, Uniwersyteckie Centrum Kultury ze sceną i kawiarnią oraz Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. prof. A. Myrchy, po którym snuje się rzeka Biebrza (wizualizacje fotograficzne), z zatopioną w szkle autentyczną biebrzańską roślinnością.

 


- Co jeszcze znajdziemy w kampusie? Plac Syntezy Nauk z wielką, artystycznie popękaną i podświetlaną szklaną kulą - symbolizującą Wielki Wybuch, model struktury DNA ssaków, akwarystyczny wieżowiec, czy wahadło Foucaulta, które wprawione w ruch zmienia swoją pozycję wraz z obrotem Ziemi.

 


- Architektem kampusu UwB jest prof. Marek Budzyński. To on w mistrzowski sposób połączył ze sobą stal, szary beton, szkło i zieloną roślinność.  A wokół wszystkich budynków wije się strumyk. 

 


- Kampus to inwestycja podziwiana i nagradzana. Została uhonorowana nagrodą: Podlaska Marka Roku. Zdobyła też statuetkę TOPBuilder 2016.

 

- Kampus jest rozbudowywany. Już powstaje tu budynek biblioteki uniwersyteckiej. Trwa też budowa obserwatorium astronomicznego z planetarium. Docelowo do kampusu mają się przenieść kolejne wydziały i instytuty UwB.


 

 


Studia I stopnia | Studia II stopnia | Studia jednolite magisterskie
Studia niestacjonarne I stopnia | Studia niestacjonarne II stopnia
Studia niestacjonarne jednolite magisterskie
Maturalne niezapominajki

Dlaczego UwB | Dlaczego Białystok | Rekrutacja krok po kroku 
| Wyszukiwarka studiów |