Akcja Historia. 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego.

Data wydarzenia 12-12-2016
Już dziś na #UwB - Akcja Historia. Pamiętając o 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, zapraszamy w przeddzień, 12 grudnia, o 16.30 na Wydział Historyczno-Socjologiczny UwB, sala 108A, na projekcję filmu dokumentalnego nt. stanu wojennego w Polsce w 1981 r.
Film zawiera pogłębione wywiady z uczestnikami tamtych wydarzeń, wówczas studentami uczelni, działaczami „Solidarności” – dzisiaj profesorami Uniwersytetu. Przed projekcją krótką prelekcję dotyczącą tamtych wydarzeń wygłosi dr hab. Joanna Sadowska, dziekan Wydziału Historyczno-Socjologicznego, zaś po projekcji krótki wykład poprowadzi dr hab. Jan Poleszczuk, który uczestniczył jako student w strajku okupacyjnym Uniwersytetu Warszawskiego.
Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Organizatorem jest NZS Białystok