„Anatomia RODO: narzędzia, prawo, procesy”

Data wydarzenia 09-03-2018

7 marca 2018 r. w auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku odbyła się konferencja „Anatomia RODO: narzędzia, prawo, procesy” organizowana przez klaster INFOTECH, którego członkiem jest nasza uczelnia.

Spotkanie było poświęcone niezwykle istotnej kwestii, zarówno z punktu widzenia konsumentów, jak też wszystkich podmiotów przetwarzających dane osobowe, tj. wejściu w życie 25 maja br. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (https://giodo.gov.pl/pl/569/9276).

Konferencję w imieniu gospodarzy otworzyli rektor UwB, prof. dr hab. Rober Ciborowski oraz prodziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UwB, dr hab. Ewa Schmeidel. Spotkanie swoją obecnością zaszczycili m.in. przedstawiciele władz regionalnych, wojewódzkicj i miejskich, m.in. wicemarszełek województwa podlaskiego, Maciej Żywno.

W konferencji wzięło udział kilkuset gości reprezentujących uczelnie wyższe, szkoły, urzędy oraz przedsiębiorstwa działające w regionie podlaskim. Uczestnicy spotkania wysłuchali m.in. wykładów na temat RODO dr hab. Elżbiety Kużelewskiej z Wydziału Prawa UwB, a także prof. dr hab. Teresy Mróz, kierownik studiów podyplomowych Bezpieczeństwo informacji i ochrona danych osobowych w sektorze publicznym na Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB.