Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

"Jednostki leksykalne i frazeologiczne jako językowe świadectwa przemian społeczno – kulturowych” - to tytuł wykładu, który 21 lutego wygłosi dr hab. Joanna Szerszunowicz, prof. UwB z Wydział Filologicznego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Spotkanie organizuje Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku.

Wykład zostanie wygłoszony w Sali Konferencyjnej Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Ciołkowskiego 1R. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12. Jego uczestnicy dowiedzą się, jak język rejestruje zmiany społeczno-kulturowe. Dynamika zmian zachodzących w otaczającej nas rzeczywistości prowadzi bowiem do tworzenia nowej leksyki i frazeologii. Wyrazy i związki frazeologiczne, opisując rzeczywistość pozajęzykową, odnoszą się do aktualnych realiów, które wymagają nazwania.

Ze względu na sytuację pandemiczną ilość miejsc na to wydarzenie jest ograniczona. Chęć uczestnictwa w wykładzie należy zgłaszać droga mailową do 17.02.2022 r.