Bieg z sukcesami profesora UwB w białostockim półmaratonie

Dr hab. Marcin Sielezniew, prof. UwB z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku zdobył dwa trofea podczas niedzielnego 9. PKO Białystok Półmaraton. Zajął III miejsce w Akademickich Mistrzostwach w Półmaratonie (mężczyźni) oraz III miejsce w swojej kategorii wiekowej (M-50). Zajął również wysoką lokatę w klasyfikacji ogólnej.

Białystok Półmaraton to największa impreza biegowa w północno-wschodniej Polsce. W niedzielnym biegu ulicami miasta wzięło udział prawie dwa tysiące zawodników. Wśród nich był dr hab. Marcin Sielezniew, prof. UwB, który na dystansie 21 kilometrów i 97 metrów uzyskał wynik 1:25'47. To dało mu bardzo wysokie, bo 54. miejsce w klasyfikacji ogólnej.

W czasie biegowej imprezy reprezentant Uniwersytetu w Białymstoku zdobył też dwa trofea. Zajął bowiem III miejsce w klasyfikacji: Akademickie Mistrzostwa w Półmaratonie oraz III miejsce w swojej kategorii wiekowej (M-50).