Biuro Karier UwB zaprasza na Targi Pracy - jesień 2022

Data wydarzenia 26-10-2022

Ciekawe oferty, informacje o rozwoju kariery z pierwszej ręki, możliwość rozmowy  przedstawicielami instytucji rynku pracy. To wszystko czeka na studentów i absolwentów uczelni oraz wszystkich chętnych podczas Targów Pracy 2022. Targi odbędą się 26 października 2022 r. (środa) na Wydziale Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku (ul. Warszawska 63). Organizuje je Biuro Karier UwB.

Od godz. 10:00 do 13:30 zainteresowani będą mogli odwiedzić ok. 20 stanowisk pracodawców oraz instytucji rynku pracy z naszego regionu. Na targach obecni będą przedstawiciele firm z branży usług, nowych technologii, finansów, produkcji i handlu, edukacji, a także administracji publicznej. Nie zabranie również instytucji, które organizują bezpłatne certyfikowane szkolenia czy kursy. Dzięki nim studenci oraz absolwenci mogą zdobyć nowe kwalifikacje oraz umiejętności. Mogą również poszerzyć swoje kwalifikacje, by stać się bardziej konkurencyjnym pracownikiem.

- Pracodawcy pokażą różne oferty pracy oraz praktyk, które mogą stać się początkiem kariery zawodowej. W związku z ogromnym zainteresowaniem targami na wiosnę tego roku, zdecydowaliśmy się na edycję jesienną. 26 października można będzie znaleźć nie tylko oferty pracy, ale też możliwości poszerzenia swoich kompetencji poprzez szkolenia, kursy czy podyplomówki, które są niezwykle istotne przy zmieniającym się rynku pracy. Pojawią się też stoiska informacyjne instytucji rynku pracy – mówi Marcelina Wojno, kierownik Biura Karier UwB. – Ponadto na naszym profilu fejsbukowym będziemy prezentować wybranych pracodawców, którzy będą poszukiwali osób do pracy.

Podczas targów będzie też promowana nowa platforma Biura Karier UwB. Pod internetowym adresem abk.uwb.edu.pl można w jednym miejscu znaleźć oferty pracy, staży, praktyk, są też propozycje szkoleń i warsztatów, na które zaprasza Biuro Karier Uniwersytetu w Białymstoku. Pomysłodawcy przedsięwzięcia liczą, że ułatwi ono studentom i absolwentom UwB, a także wszystkim chętnym poruszanie się po rynku pracy. Platforma powstała w ramach projektu „Nowoczesny Uniwersytet szansą na rozwój przyszłych kadr regionu”, realizowanego na największej podlaskiej uczelni od 2019 roku w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.