Biuro Wystaw Kulturoznawczych zainaugurowało działalność

Wystawą „Portret (po)pandemiczny” zainaugurowała swoją działalność studencka Galeria Biuro Wystaw Kulturoznawczych działająca w Instytucie Studiów Kulturowych Uniwersytetu w Białymstoku. Wernisaż odbył się 8 października 2021 r. w siedzibie ISK przy ulicy Świerkowej 20.

Galerię założyła studentka III roku kulturoznawstwa Marta Pogorzały, która pełni funkcję prezesa BWK. Opiekunem artystycznym Galerii jest mgr Maja Rogala, która jest również kuratorem wystawy „Portret (po)pandemiczny”. Ekspozycja powstała w ramach projektu o tej samej nazwie. Projekt jest dziełem dwóch osób – Marty Pogorzały i Marcina Zieniewicza, również studenta kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku. Na wystawie zaprezentowanych zostało 40 fotografii (portretów polaroidowych) wykonanych w ramach akcji miejskiej.

Uroczystą inaugurację Galerii otworzyła dr hab. Alicja Kisielewska, prof. UwB, dyrektor Instytutu Studiów Kulturowych. W pierwszym wernisażu udział wzięli też m.in. prof. Izabela Święcicka – prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej, dr hab. Joanna Muszyńska, prof. UwB – prorektor ds. studenckich oraz prof. Mirosław Sobecki - dziekan Wydziału Nauk o Edukacji. Nie zabrakło również doświadczonych fotografów – na otwarciu Galerii pojawili się dr Grzegorz Jarmocewicz (dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Białystok Interphoto), Andrzej Górski czy Kamil Śleszyński.

Fot.: Adam Rogala, Kamila Dąbrowska