Chór Akademicki UwB zaprasza na koncert pieśni patriotycznych

Data wydarzenia 16-11-2021

Będzie można wysłuchać i wspólnie zaśpiewać takie utwory jak Warszawianka, Białe Róże, O mój Rozmarynie czy Pożegnanie Ojczyzny. We wtorek, 16 listopada Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza całą społeczność UwB na koncert pieśni patriotycznych, który rozpocznie się o godz. 19 w auli im. Janusza Korczaka Wydziału Nauk o Edukacji przy ul. Świerkowej 20. Wstęp wolny.

- Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu w Białymstoku pod dyrekcją prof. Edwarda Kulikowskiego to okazja, by wspólnie z radością i dumą uczcić wyjątkowy dzień 103. rocznicy odzyskania niepodległości - mówi Marcin Adamski wiceprezes zarządu Chóru UwB.

Dodaje, że tradycja listopadowego koncertowania ma już ponad 30 lat. Do udziału w tegorocznym wydarzeniu i wspólnego śpiewania zaprasza studentów i pracowników Uniwersytetu w Białymstoku. Wstęp jest bezpłatny.

Koncert zostanie zorganizowany przy zachowaniu zaleceń sanitarnych rekomendowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku ze stanem epidemicznym w Polsce.

Program Patriotyczny
Warszawianka - m. K. Kurpiński, sł. C. Delavign, przekł. K. Sienkiewicz , 1831r.
Moja Piosenka - m. J. Świder, sł. C. K. Norwid, 1988r.
Za Niemen - sł. A. Bielowski 1838r.
O mój Rozmarynie - autor nieznany, 1913r.
Białe Róże - m. M. Kozar-Słobódzki, sł. K. Wroczyński, 1914r.
Warczą karabiny - sł. Rajmund Scholz m. ludowa 1915 r.
Jedzie na Kasztance - sł. Wacław Biernacki m. ludowa 1915r.
Pierwsza Kadrowa sł. - T. Ostrowski i W. K. Graba-Łęcki, m. lud. 1914r.
Deszcz jesienny, deszcz - m. i sł. Marian Matuszkiewicz 1943 r.
Serce w plecaku - m. sł. Michał Zieliński w 1933r.
Idą Leśni - muz. Jerzy Wasowski, sł. Jerzy Jurandot
Piechota - m. L. Łuskino, sł. B. Lubicz-Zahorski, 1918r.
Czerwone maki -m. A. Schütz, sł. F. S. Konarski, 17/18 maja 1944r.
Wojenko, wojenko - autor nieznany 1914r.
Przybyli ułani - sł. Feliks Gwiżdż (1914-1915r.)
Ułani, ułani - autor nieznany
Marsz I Brygady - sł. A. Hałaciński, T. Biernacki, m. Andrzej Brzuchal-Sikorski 1918r.
Polonez, Pożegnanie Ojczyzny - m. M. K. Ogiński, sł. H. Szymulska