Chór UwB ma już 40 lat! Jego dyrygent prof. Kulikowski nagrodzony "Gloria Artis"

Data wydarzenia 23-10-2016
Chór Uniwersytetu w Białymstoku świętuje swój jubileusz! Chór ma już bowiem 40 lat, a przez cały ten czas dyryguje nim prof. Edward Kulikowski. Piątkowy, jubileuszowy koncert był też więc jego świętem - prof. Kulikowski otrzymał bowiem, na wniosek marszałka województwa Jerzego Leszczyńskiego, Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Uroczyście wręczył go wojewoda podlaski Bogdan Paszkowski. Były też gratulacje od prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego oraz prezenty od społeczności uniwersyteckiej. Panie profesorze - za te 40 lat dyrygowania, słuchania, śpiewania, rozmawiania z publicznością, ustalania, jeżdżenia - serdecznie dziękujemy i gratulujemy! A także - prosimy o więcej!
Jubileuszowy koncert trwał ponad dwie godziny. Podczas pierwszej części chór śpiewał poważny repertuar, podczas drugiej znane utwory śpiewała też - razem z chórem - publiczność. Wspaniałe doznania muzyczne, doskonała zabawa i znakomicie spędzony czas - to zawsze gwarantuje swojej publiczności chór Uniwersytetu w Białymstoku.

Zobacz galerię zdjęć z koncertu: [kliknij]