Chór UwB zaprasza do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych

Data wydarzenia 05-11-2018

Chór akademicki Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza studentów i pracowników uczelni oraz wszystkich zainteresowanych na cykl koncertów pieśni patriotycznych. Jak zapowiadają chórzyści – będzie to okazja by wspólnie, z radością i dumą uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.

Występy odbędą się w najbliższych dniach na kilku uniwersyteckich wydziałach. W sumie zabrzmi blisko 20 utworów, m.in. „Warszawianka”, „O mój rozmarynie”, „Marsz Pierwszej Brygady” czy „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Co ważne – chórzyści zaproszą swoją publiczność do wspólnego śpiewania.

Harmonogram koncertów:

5 listopada (poniedziałek), godz. 19:00 – Wydział Historyczno-Socjologiczny i Filologiczny UwB, Plac NZS 1, aula na I piętrze.

6 listopada (wtorek), godz. 18:00 – Wydział Ekonomii i Zarządzania UwB, ul. Warszawska 63, aula na II piętrze.

8 listopada (czwartek), godz. 18:00 – Wydział Pedagogiki i Psychologii UwB, ul. Świerkowa 20, aula dydaktyczno-widowiskowa.

15 listopada (czwartek), godz. 19:00 – Wydział Biologiczno-Chemiczny UwB, ul. Ciołkowskiego 1K (kampus).

Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku pod dyrekcją prof. Edwarda Kulikowskiego wystąpi też 11 listopada (niedziela) o godz. 17:00 w Kościele św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Białymstoku (przy ul. Warszawskiej). Tradycję koncertowania w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości chór kultywuje od ponad trzydziestu lat.

fot. - http://www.chor.uwb.edu.pl