Co to jest nauka? Przedszkolaki specjalnie dla nas w Światowy Dzień Nauki.  (video)

Data wydarzenia 10-11-2016
Dziś Światowy Dzień Nauki! Z tej pokazji zapytaliśmy przedszkolaki, odwiedzające Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze na kampusie UwB, o co chodzi z tą nauką i co to w ogóle jest. Maluchy - jak zawsze - trafiły w punkt. Naukowiec to pan, który jest biały, bo robi eksperymenty (biały - czyli chodzi w fratuchu :-) ). Naukowcy odkryli gwiazdy, Księżyc i Słońce. W ogóle warto jest dużo wiedzieć, bo wtedy można... odpowiedzieć, gdy ktoś Cię pyta. I A czy dzieci chcą być naukowcami? Oczywiście. Dlatego, że są mądre - a każdy naukowiec musi być mądry! :-)
Pozdrawiamy wszystkich naukowców i zapraszamy do oglądania.
W filmie wystąpiły dzieci z: Przedszkola Samorządowego nr 32 w Białymstoku i Przedszkola Samorządowego w Choroszczy - oddział w Łyskach.