“Czas apokalipsy”. Nowa wystawa w Biurze Wystaw Kulturoznawczych

Data wydarzenia 18-03-2022

Biuro Wystaw Kulturoznawczych - czyli galeria studencka przy Instytucie Studiów Kulturowych UwB - już wkrótce zaprosi na swoją kolejną wystawę. Ekspozycja, pt. “Czas apokalipsy”, będzie miała swój wernisaż 18 marca 2022 r. (piątek) o godzinie 16.00. Jej autorami są Marta Pogorzały i Tomasz Dziemiańczuk - studentka i absolwent kulturoznawstwa na UwB.

Prace powstały w marcu roku 2020, kiedy w Polsce został wprowadzony lockdown, co wiązało się m.in. z zamknięciem wielu instytucji kultury, utrudnionym dostępem do sztuki i ograniczeniami w relacjach międzyludzkich. Jednak jak mówią jej twórcy, wystawa - wobec konfliktu zbrojnego na Ukrainie - nie traci na aktualności. Tytułowy “Czas apokalipsy” to coś więcej - to czas niepokoju, chaosu informacyjnego, medialnej propagandy...

Opis wystawy

Biuro Wystaw Kulturoznawczych