„Czas na kulturę”! Instytut Studiów Kulturowych zaprasza na cykl imprez

Spektakle, pokazy filmowe, wystawy, warsztaty, spotkania autorskie. Instytut Studiów Kulturowych Uniwersytetu w Białymstoku zaplanował na wiosenne miesiące cykl wydarzeń kulturalnych. To oferta nie tylko dla studentów, uczniów i animatorów, ale dla wszystkich zainteresowanych kulturą.

Już jutro (13 kwietnia) można wybrać się na wernisaż wystawy pt. „Ja i wszystkie moje lęki” w Biurze Wystaw Kulturoznawczych. Autorką prac jest Emilia Odyniec, studentka kulturoznawstwa.

W kwietniu i maju spory wybór będą mieli miłośnicy teatru. Teatr Sedno trzykrotnie zaprosi na spektakl pt. „Policja” Sławomira Mrożka, przypomni też inną sztukę tego autora - „Na pełnym morzu”. Z kolei Teatr Bez Nazwy ponownie wystawi spektakl „Słońce też wschodzi”, będący adaptacją sceniczną słynnej powieści Ernesta Hemingwaya.

Kulturoznawcy przygotowali też dwa spotkania autorskie. W maju można będzie porozmawiać o książce dr hab. Alicji Kisielewskiej, prof. UwB „Antropologia telewizji. Telewizja w życiu codziennym w Polsce”. Tematem czerwcowego spotkania będzie książka „Oblicza męskości w neoserialach. Hegemonia – Kontaminacja – Inkluzja” dr. hab. Krzysztofa Arcimowicza, prof. UwB.