Czy konflikt izraelsko-palestyński jest rozwiązywalny? Wykład otwarty na UwB

Data wydarzenia 08-06-2021

Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych Oddział w Białymstoku oraz Koło Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają na wykład prof. Justyny Zając z Indiana University zatytułowany: “Zacieśnianie węzła gordyjskiego. Czy konflikt izraelsko-palestyński jest rozwiązywalny?”

Wykład odbędzie się 8 czerwca o godz. 15.00 na platformie ZOOM. Informację o zasadach uczestnictwa można znaleźć na stronie internetowej Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych UwB.

Prof. dr hab. Justyna Zając zajmuje się naukowo problematyką bezpieczeństwa euroatlantyckiego, stosunkami politycznymi i bezpieczeństwem w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w regionie śródziemnomorskim, a także polityką zagraniczną Polski, UE, USA. Kierowała m.in. projektem badawczym pt. „Unia Europejska w regionie śródziemnomorskim: między polityką wspólną a interesami państw członkowskich” (NCN). Jest stypendystką m.in. Fundacji Kościuszkowskiej i rządu francuskiego.

Pracuje w Indiana University (Bloomington, USA).

Źródło: Uniwersytet Warszawski