Dr Anna Drabarz została pełnomocnikiem ds. osób z niepełnosprawnościami

Data wydarzenia 03-10-2019

Wczoraj (03.10) Zarząd Województwa Podlaskiego powołał pierwszego w historii Samorządu Województwa Podlaskiego pełnomocnika ds. osób z niepełnosprawnościami. Została nim dr Anna Drabarz, pracująca na Wydziale Prawa UwB.

Pełnomocnika przedstawił oficjalnie marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podczas wczorajszej konferencji prasowej. Dr Drabarz będzie m.in. pomagała w opiniowaniu aktów prawnych dotyczących działań na rzecz osób niepełnosprawnych. Jako osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim będzie też w stanie lepiej przedstawiać potrzeby i problemy osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: portal informacyjny Województwa Podlaskiego

Dr Anna Drabarz pracuje w Katedrze Prawa Międzynarodowego Publicznego na Wydziale Prawa UwB. Jej specjalność naukowa to polityka spójności Unii Europejskiej i fundusze europejskie, zagadnienia związane z zatrudnieniem i zabezpieczeniem społecznym w prawie międzynarodowym i prawie UE, prawo antydyskryminacyjne, status prawny osób z niepełnosprawnością.