Dzień Dziecka w Akcencie ZOO z udziałem studentów biologii z UwB

Data wydarzenia 01-06-2022
Urząd Miejski w Białymstoku wspólnie z Wydziałem Biologii Uniwersytetu w Białymstoku i przy wsparciu Białostockiego Teatru Lalek organizuje 1 czerwca 2022 r. wydarzenie pod nazwą Dzień Dziecka w Akcencie ZOO.

Departament Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego we współpracy z Wydziałem Biologii Uniwersytetu w Białymstoku i Białostockim Teatrem Lalek organizuje w dniu 1 czerwca 2022 r. w Parku Konstytucji 3 Maja (okolice Akcentu ZOO – przy wybiegu wilków) w godzinach od 10:00 do 13:00 wydarzenie o charakterze edukacyjno–rekreacyjnym pod nazwą Dzień Dziecka w Akcencie ZOO. Wezmą w nim udział dzieci z zaproszonych białostockich placówek oświatowych.

Na uczestników czekają liczne atrakcje: zajęcia edukacyjne prowadzone przez studentów z Koła Naukowego Biologów, bajki o zwierzętach i tematyce ekologicznej czytane przez aktorów z Białostockiego Teatru Lalek, quiz z nagrodami, lodowy poczęstunek ufundowany przez Urząd Miejski. Będzie też można otrzymać publikacje na temat bioróżnorodności naszego miasta, przewodniki po Akcencie ZOO oraz kolorowanki dla najmłodszych.

Studenci z Koła Naukowego BIologów UwB w części edukacyjnej programu opowiedzą dzieciakom o niektórych gatunkach zwierząt - ich biologii i ochronie, a także o roli i znaczeniu współczesnych ogrodów zoologicznych. Punkty edukacyjne będą zorganizowane przy wybiegach wilków, ptaków drapieżnych, niedźwiedzi, żubrów i jeleni. Wiedza zdobyta podczas tych plenerowych wykładów przyda się przy rozwiązywaniu quizu i pomoże w zdobywaniu nagród przygotowanych przez organizatorów.

Ciekawą atrakcją imprezy będzie czytanie dzieciom bajek o tematyce przyrodniczej przez aktorów Białostockiego Teatru Lalek. Będzie ich można spotkać w okolicy pomostu nad stawem.

Na spotkanie do Akcentu ZOO organizatorzy zapraszają również rodziny z małymi dziećmi - zapewniają możliwość dołączenia do grup szkolnych lub zorganizowanie dodatkowych grup. Grupy będą oprowadzane przez przewodników.

Życzymy dobrej zabawy!

Fot. Departament Gospodarki Komunalnej, Urząd Miejski w Białymstoku