Eksperci z UwB wsparli prace nad Strategią Rozwoju Miasta Białegostoku do 2030 roku

21 pracowników Uniwersytetu w Białymstoku zaangażowanych było w prace nad Strategią Rozwoju Miasta Białegostoku do 2030 roku. Teraz otrzymali podziękowania od prezydenta miasta – dr. hab. Tadeusza Truskolaskiego.

Jak informuje magistrat na swojej stornie internetowej, prace nad dokumentem trwały 2 lata, został on przyjęty pod koniec minionego roku. Strategia została opracowana w modelu partycypacyjno-administracyjno-eksperckim. W proces jej przygotowania zaangażowani zostali m.in. eksperci z różnych obszarów tematycznych powołani przez Prezydenta Miasta Białegostoku.

W tym gronie znalazło się 21 pracowników Uniwersytetu w Białymstoku.

- Jednym z elementów misji naszej uczelni jest wspieranie rozwoju miasta i regionu, m.in. poprzez transfer wiedzy. Nasi pracownicy są ekspertami w bardzo wielu dziedzinach istotnych z punktu widzenia funkcjonowania aglomeracji białostockiej, dlatego nasze zaangażowanie wydaje się naturalne. Cieszymy się, że Uniwersytet w Białymstoku mógł wnieść swój wkład w opracowanie strategii – komentuje prof. Robert Ciborowski, rektor uczelni.

W prace zaangażowani byli naukowcy reprezentujący różne dyscypliny, m.in. ekonomię, zarządzanie, stosunki międzynarodowe, socjologię, kulturoznawstwo, biologię, pedagogikę, a także kierownik uczelnianego Biura Karier.

Co warto podkreślić, na pełnomocnika prezydenta ds. strategii rozwoju została powołana dr hab. Dorota Perło z Wydziału Ekonomii i Finansów, a jednym z ekspertów wiodących był dr hab. Bogusław Plawgo, prof. UwB, dyrektor Instytutu Zarządzania.

Ponadto w gronie ekspertów znaleźli się rektor prof. Robert Ciborowski, prof. Izabela Święcicka – prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej, a także dr Maciej Białous, dr hab. Małgorzata Anna Bieńkowska, prof. UwB, dr hab. Elżbieta Jekatierynczuk-Rudczyk, dr Zofia Karczewska, dr Agnieszka Karpińska, dr Łukasz Kiszkiel, dr Agnieszka Piekutowska, dr Tomasz Poskrobko, dr Karina Sachpazidu-Wójcicka, mgr Dorota Sawicka, dr Edyta Sidorczuk-Pietraszko, dr hab. Joanna Szymanowska, dr hab. Oksana Voytyuk, dr Karolina Wierel, mgr Marcelina Wojno, dr hab. Ada Wróblewska, prof. UwB, dr hab. Piotr Zieliński, prof. UwB.

Wśród ekspertów wiodących zespołu ds. strategii znalazła się także dr Anna Augustyn, która była związana z największą podlaską uczelnią do września 2021 r., a także Andrzej Parafiniuk – członek naszej Rady Uczelni.

Więcej informacji o Strategii Rozwoju Miasta Białegostoku do 2030 roku

Źródło grafiki – Miasto Białystok