II Polsko-Rosyjska Szkoła Prawa

Data wydarzenia 12-10-2016

Na przełomie września i października grupa studentów i pracowników naukowych UwB odwiedziła Państwowy Uniwersytet Smoleński.

Wizyta odbyła się w ramach II Polsko-Rosyjskiej Szkoły Prawa. Wzięła w niej udział 10-osobowa delegacja studentów i doktorantów prawa oraz pracowników UwB. Jej celem było przybliżenie gościom z Polski podstawowych elementów poszczególnych dziedzin prawa
rosyjskiego.

Oprócz zajęć merytorycznych , uczestnicy Szkoły mieli okazję do zapoznania się z bogatą, ponad tysiącletnią historią miasta i jego zabytkami, a także do spotkania z rosyjskimi rodzinami .

Nie mogło zabraknąć wyjazdu do Katynia, gdzie na Polskim Cmentarzu Wojennym delegacja z UwB oddała hołd pochowanym tam oficerom. Natomiast w miejscu katastrofy samolotu prezydenckiego, uczciła pamięć ofiar tragicznego lotu z 10.04.2010 r.

Kolejna edycja letniej szkoły planowana jest we wrześniu 2017 roku. Kierownikiem szkoły jest dr Jarosław Matwiejuk z Wydziału Prawa.