Impulsowe lasery wielkiej mocy - otwarte konwersatorium na Wydziale Fizyki

Data wydarzenia 20-02-2017

Serdecznie zapraszamy na otwarte konwersatorium na Wydziale Fizyki UwB - we wtorek, 21 lutego 2017r., o godzinie 13:15 w sali 2011 Wydziału Fizyki UwB (kampus, ul. K.Ciołkowskiego 1L). Podczas konwersatorium prof. dr hab. inż. Henryk Fiedorowicz z Instytutu Optoelektroniki Wojskowej Akademii Technicznej wygłosi referat  „Extreme Light Infrastructure (ELI) - impulsowe lasery wielkiej mocy, jako nowe narzędzie badawcze dla fizyków”.

ELI to projekt wielkiej infrastruktury badawczej „Extreme Light Infrastructure – ELI”, obecnie realizowany w Czechach, Rumunii oraz na Węgrzech. W tych krajach powstaną unikalne na świecie laboratoria naukowe, wyposażone w systemy impulsowych laserów wielkiej mocy, przeznaczonych do badań w wielu dyscyplinach nauki i współczesnej technologii.

Podczas wykładu omówione zostaną także możliwości udziału polskich naukowcóww projekcie ELI.