Instytut Studiów Kulturowych: nowa siedziba i pierwsza wystawa w studenckiej galerii

Data wydarzenia 15-11-2019

Instytut Studiów Kulturowych zainaugurował działalność w nowej siedzibie przy ul. Świerkowej 20 (dawna siedziba CEN). Uroczystość miała miejsce 15 listopada 2019 roku. Wzięli w niej udział m.in. rektor UwB prof. Robert Ciborowski, dziekan Wydziału Nauk o Edukacji prof. Mirosław Sobecki, pracownicy i studenci Instytutu.

Podczas spotkania dyrektor ISK dr hab. Alicja Kisielewska, prof. UwB zapowiedziała, że władze jednostki chciałyby nazwać jedną z sal w Instytucie imieniem prof. Sława-Krzemienia Ojaka - wieloletniego kierownika i inicjatora powstania kulturoznawstwa na UwB.

Przy okazji uroczystości otwarta została pierwsza wystawa w studenckiej galerii utworzonej w Instytucie, zatytułowana „Korzenie”. Autorem prezentowanych na niej fotografii jest Piotr Sosiński - student kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku, zaangażowany w działalność Koła Naukowego Kulstruktura. Prace przedstawiają wyjątkowe miejsca z rodzinnych stron autora. Cykl zdjęć i ich tytuły są refleksją na temat poszukiwania tożsamości i obiektywnej potrzeby powrotu do miejsc kształtujących duchowe życie każdego człowieka – axis mundi.

Galeria, choć już działa, nie ma jeszcze swojej nazwy. Swoje propozycje nazwania tego miejsca może zgłosić każdy - kulturoznawcy zorganizowali bowiem konkurs.

Na zgłoszenia czekają do 29.11.2019 r., pod adresem kulturoznawstwo@uwb.edu.pl. Nagrodą są gadżety z logo ISK.

Fotorelację z wydarzenia można znaleźć na stronie: Facebook - Kulturoznawstwo