"Jak przetrwać pandemie" - wykład online

Data wydarzenia 23-03-2021

W dniu 23 marca o godzinie 16.30 odbędzie się wykład online, podczas którego jeden z najlepszych polskich psychiatrów prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro odpowie na jedno z najczęściej zadawanych obecnie pytań: jak przetrwać pandemie? Nie tylko SARS-CoV-2, ale np. pandemię informacyjną i każdą inną we współczesnym świecie.

Rozmawiać z nim będą dr hab. Krzysztof Korotkich - prorektor ds. kształcenia UwB, dr hab. Tomasz Bajkowski, prof. UwB - prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Nauk o Edukacji oraz mgr Mariola Wojtkiewicz z Zakładu Edukacji Artystycznej Katedry Pedagogiki Specjalnej i Działań Twórczych.

Pomysł spotkania wyłonił się z potrzeby wsparcia zarówno kadry naukowo-dydaktycznej uczelni jak i studentów borykających się ze skutkami zdalnej edukacji jakimi są m.in. trudności z koncentracją w wyniku wielogodzinnej pracy przed ekranem, problem oddzielenia pracy od prywatności czy rosnący poziom stresu i niepokoju.

Zapis z transmisji:

Prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro - psychiatra, psychoterapeuta, emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1993 - 2016 kierownik Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum.  W latach 2016 - 2019 kierownik Katedry Psychiatrii. Superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Członek Editorial Advisory Board pisma „Psychiatry. Interpersonal and Biological Processes”. Obecnie współpracuje z Fundacją Rozwoju Terapii Rodzin „Na Szlaku” w Krakowie. Zainteresowania zawodowe: terapia rodzin, postpsychiatria, kulturowy kontekst psychiatrii.