Jubileusz Uniwersytetu w Białymstoku na sportowo! Zapraszamy drużyny do udziału w biegu sztafetowym

Data wydarzenia 29-05-2022

Start i meta w kampusie UwB, pięcioosobowe drużyny, 5 x 2500 metrów i nagrody: dla najszybszych oraz najciekawiej ubranych! Taki będzie Bieg Sztafetowy z okazji XXV-lecia Uniwersytetu w Białymstoku, który odbędzie się w niedzielę 29 maja. Chętni mogą się już zgłaszać. Zapraszamy!

- Jubileusz największej podlaskiej uczelni można świętować także sportowo, dlatego zapraszamy studentów i pracowników UwB, młodzież szkół średnich i wszystkich chętnych do udziału w biegu sztafetowym. Wystarczy zebrać pięcioosobową drużynę. Gwarantujemy wspaniałą imprezę na świeżym powietrzu. Liczymy na dobrą pogodę i wyśmienite humory – mówi Wojciech Błachno, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu na Uniwersytecie w Białymstoku.

Uczelnia organizuje bieg wspólnie z Klubem Środowiskowym Akademickiego Związku Sportowego Województwa Podlaskiego. Impreza odbędzie się w niedzielę, 29 maja w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego 1. Bieg rozpocznie się o godz. 11, udział w nim jest bezpłatny.

Prawo startu mają osoby powyżej 15. roku życia. Do udziału w zawodach uczelnia zaprasza pięcioosobowe drużyny. W składzie każdej powinny być co najmniej dwie kobiety. Jak wyjaśniają organizatorzy, chcą w ten sposób nie tylko zachęcić panie do udziału w sportowych zmaganiach, ale i wyrównać medalowe szanse drużyn, gdyż damskie i męskie rekordy na takich dystansach różnią się. Każdy zawodnik będzie musiał pokonać dwie pętle o długości 1250 m, a następnie przekazać pałeczkę sztafetową w wyznaczonej strefie zmian. Mile widziane są ciekawe, oryginalne stroje zawodników.

Trzy pierwsze drużyny mogą liczyć na medale i nagrody rzeczowe. Nagrodzona zostanie też sztafeta w najciekawszym strojach.

Chętni do biegu mogą się już zapisywać. Zgłoszenia są przyjmowane do 27 maja 2022 r. drogą internetową, poprzez system rejestracji na portalu Elektroniczne Zapisy.

Informacje o wydarzeniu są dostępne także w fejsbukowym wydarzeniu.

Regulamin zawodów (do pobrania).