Jubileuszowe seminarium

Data wydarzenia 15-12-2020

Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na seminarium pt. „Profesor dr hab. Eugeniusz Żukowski – 50 lat współtworzenia uniwersyteckiej fizyki w Białymstoku”. Spotkanie odbędzie się 15 grudnia (wtorek) o godz. 12:15 w formule hybrydowej. Można będzie w nim uczestniczyć na platformie ZOOM.

Swoją akademicką aktywność prof. Żukowski rozpoczął w 1968 roku, podejmując studia na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. 5 lat później, już jako absolwent tego kierunku, związał się zawodowo z ówczesną Filią UW w Białymstoku. W czasie kilkudziesięcioletniej kariery zawodowej był nie tylko aktywnym naukowcem i dydaktykiem, ale też organizatorem: dwukrotnie (w latach 2008-2012 i 2012-2016) piastował funkcję dziekana Wydziału Fizyki UwB.

Podczas jubileuszowego spotkania, z udziałem m.in. współpracowników i wychowanków Profesora, władz uniwersytetu oraz wydziału, nie zabraknie wspomnień i gratulacji.

Link do seminarium online można znaleźć na stronie Wydziału Fizyki UwB.