Konkurs „Historia Białegostoku i województwa podlaskiego” rozstrzygnięty

Data wydarzenia 29-04-2016

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku - Artur Sabaciński, Damian Koc i Paweł Sawicki – okazali się najlepsi w konkursie „Historia Białegostoku i województwa podlaskiego” – edycja 2016.

Konkurs, już po raz trzeci, zorganizował Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku. W tym roku podtytuł brzmiał „Mozaika religijna i etniczna Podlasia”, a konkursowe zagadnienia związane były m.in. ze strukturą narodową i etniczną oraz religijną regionu. Finał miał miejsce 23 kwietnia 2016 r. w gmachu Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB.

Zwycięzcy w nagrodę otrzymali tablety oraz bony upominkowe do jednej z sieci księgarń. Fundatorem nagród był Urząd Miejski w Białymstoku. Prezydent Miasta objął konkurs honorowym patronatem.