Konkurs „Na wakacjach spotkałem matematykę” rozstrzygnięty

Data wydarzenia 06-12-2019

Znamy laureatów konkursu „Na wakacjach spotkałem matematykę” zorganizowanego przez Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki działające na Uniwersytecie w Białymstoku.

Na konkurs wpłynęły 22 prace (autorstwa 21 uczniów). Ich twórcy udowodnili, że matematykę można znaleźć wszędzie: obserwując symetrię odbicia w wodzie, płacąc za lody, czy licząc dzioby, ogony albo łapy mieszkańców zoo. Jak mówiła dr Anna Rybak, kierownik CKUM, uczestnicy konkursu do zadania podeszli bardzo kreatywnie i z wielką pasją.

W kategorii uczniowie klas II - V szkół podstawowych I miejsce zajęła praca Patryka Stankiewicza z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. Blachnickiego w Białymstoku. Kolejne miejsca zajęli Grzegorz Wrześniewski i Hanna Piszczatowska ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Białymstoku. W kategorii uczniowie klas VI - VIII szkół podstawowych zwyciężyła praca Aleksandry Mościckiej ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Sokołach. W kategorii szkół ponadpodstawowych laureatką została Mariola Mościcka z VII Liceum im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku.

Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i upominki. Wręczyła je dziekan Wydziału Matematyki dr hab. Alina Dobrogowska. Wszystkie prace można oglądać na wystawie w holu Wydziału, w kampusie UwB przy ul. Ciołkowskiego.