Konkurs na Wydziale Fizyki UwB - rozstrzygnięty!

Data wydarzenia 13-10-2016

Trzynasty już konkurs na najlepszy pomiar dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych na Wydziale Fizyki UwB - rozstrzygnięty! Tym razem miłośnicy fizyki zmierzyli się z zadaniem, którego główną bohaterką była woda. Na Wydziale Fizyki w kampusie UwB przygotowano specjalny układ pomiarowy. Układ składał się z powyginanej U-rurki, a zadanie polegało na wyznaczeniu odległości jednego z jej końców od umieszczonej powyżej płytki. Trudność polegała na tym, że ów koniec jest zasłonięty, dlatego w wyznaczeniu odległości mogły pomóc głównie obserwacje i pomiary przelewania wody.

W dniu rozstrzygnięcia (7 listopada) komisyjnie rozmontowano układ i zmierzono odległość suwmiarką otrzymując wynik: h=44,3 mm. Wskazano również zwycięzców:

I miejsce w grupie zaawansowanych i nagroda 150 zł przypadła Markowi Błażko, Wydział Fizyki UwB.
I miejsce w grupie niezaawansowanych i nagrodę 150 zł  otrzymała Angelika Bujnarowska, z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Serdecznie gratulujemy laureatom!