Kosmiczny Kampus i (nie)gwiazda betlejemska. Zapraszamy na spotkanie wieczorową porą

Najpierw Wojciech Burzyński z Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii w Białymstoku zdradzi sekrety (nie)gwiazdy betlejemskiej, potem odbędzie się wirtualna podróż po zimowym niebie. Taki będzie „Kosmiczny Kampus”, na który w piątek, 16 grudnia, zaprasza wszystkich chętnych Centrum Popularyzacji Nauki Uniwersytetu w Białymstoku. Start – godz. 18. Wstęp wolny!

To już druga edycja „Kosmicznego Kampusu”, czyli wydarzenia edukacyjnego organizowanego na terenie nowoczesnego kampusu Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego 1. Tym razem Centrum Popularyzacji Nauki zaprasza na spotkanie wieczorową porą (w godz. 18-20) do siedziby Wydziału Chemii UwB.

Uczestnicy „Kosmicznego Kampusu” wysłuchają wykładu Wojciecha Burzyńskiego, prezesa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii w Białymstoku, o sekretach (nie)gwiazdy betlejemskiej.  

Po wykładzie odbędzie się wirtualna podróż po zimowym niebie, podczas której będzie można dowiedzieć się m.in. jak szukać gwiazdozbiorów, jak poruszać się po nieboskłonie.  

Obserwacji nieba będzie towarzyszyć klimatyczna muzyka i – jak zapewniają organizatorzy - darmowe kakao lub herbata.

Wstęp do „Kosmicznego Kampusu” jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.