„Las - dobre sąsiedztwo”

Data wydarzenia 09-02-2017
W piątek, 10 lutego, o godz. 17.00 Uniwersyteckie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty batiku, które poprowadzi, gościnnie Urszula Dyl-Nadolna, edukatorka, organizatorka plenerów malarskich w Nadleśnictwie Spychowo.

Batik to technika malarska oparta na barwieniu tkaniny. Obraz powstaje w procesie nakładania kolejnych barwników i wosku. Najpierw gorącym woskiem zamalowane są miejsca, które mają pozostać w kolorze tkaniny, następnie barwione są na kolejne kolory - zwykle od najjaśniejszych do najciemniejszych. Podczas 2-3 godzin warsztatów można wykonać 3-4 zanurzenia w barwniku. Efekt jest często zaskakujący.

Warsztaty towarzyszą otwarciu wystawy poplenerowej „Las - dobre sąsiedztwo”. Wstęp wolny.

W Nadleśnictwie Spychowo corocznie odbywają się plenery malarskie. Biorą w nich udział profesjonalni artyści, uczniowie i studenci kierunków artystycznych, artyści amatorzy i leśnicy. Temat ubiegłorocznego pleneru brzmiał: „Las - dobre sąsiedztwo”. Artyści posłużyli się różnymi technikami: malowali olejem i akrylem na tradycyjnych podobraziach i sklejkach, wykonywali batiki. Powstały różnorodne prace, których autorami są: Joanna Golon, Józef Jabłoński, Jadwiga Jakubiec, Aniela Janikowska, Wioletta Konieczko-Peczyk, Dorota Kramer, Leszek Mierzejewski, Teresa Ołów, Ella Stasiak, Małgorzata Stypułkowska, Anna Zaborowska, Aleksandra Żabińska.

Można je będzie oglądać w UCK do końca lutego - od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-18.00.