Madagaskar - ginący świat. Nowa wystawa w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym

Data wydarzenia 07-11-2016
Tajemnice Madagaskaru odsłoni przed nami Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze. Nowa wystawa czasowa, zatytułowana "Madagaskar - ginący świat", otwarta zostanie 15 listopada o godz. 13, w naszym Centrum Przyrodniczym na kampusie UwB. Naprawdę będzie co oglądać! Ciekawe minerały, skamieniałości, skały, eksponaty biologiczne tj. owoce baobabu, rzep madagaskarski, ćma zwana księżycową albo kometą, a nawet rekonstrukcja graficzna "ptaka słonia" naturalnej wielkości, a także wiele innych okazów m.in. etnograficznych przywiezionych z tej wyspy.

Wystawa została zorganizowana wspólnie z Towarzystwem Geologicznym z Warszawy. Będzie ją można obejrzeć do 31 października 2017 roku. Podczas otwarcia przewidziany jest pokaz slajdów Krzysztofa Dembicza z TG Spirifer.

Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze otwarte jest od poniedziałku do soboty; w dni powszednie w godzinach 9.00 - 15.00, a w soboty od 10.00 do 14.00. Wstęp bezpłatny.