Międzynarodowy doktorat bilateralny i grant Rządu Flamandzkiego w Instytucie Biologii UwB

Data wydarzenia 07-06-2019

Mgr inż. Magdalena Sieśkiewicz, doktorantka z Instytutu Biologii oraz studentka I roku Faculty of Sciences Hasselt University w Belgii, uzyskała czteroletni grant Rządu Flamandzkiego Special Research Fund BOF-BILA na pobyt w Hasselt University (Belgia) i badania naukowe dotyczące jej międzynarodowego doktoratu, który realizowany jest na podstawie podpisanego w 2018 r. porozumienia pomiędzy Uniwersytetem w Białymstoku a Hasselt University w Belgii.

Badania objęte doktoratem mają na celu identyfikację oraz określenie profilu metabolicznego mikrobiomu nasion koniczyny białej pochodzącej z różnowiekowych hałd cynkowo-ołowiowych.

Pani Magdalena Sieśkiewicz spędzi w sumie 10 miesięcy w UHasselt w Diepenbeek, realizując dużą część swoich badań. Opiekunem naukowym ze strony UwB jest prof. dr hab. Izabela Święcicka oraz dr Ewa Oleńska, natomiast ze strony UHasselt - prof. dr Jaco Vangronsveld oraz dr Sofie Thijs.