Mikołajkowe spotkanie dla namłodszych z chemikami i biologami

Data wydarzenia 06-12-2016

Wspaniałe spotkanie z najmłodszymi na Wydziale Biologiczno-Chemicznym UwB! Ponad setka dzieci bawiła się w poniedziałek, 5 grudnia, na mikołajkowej imprezie, zorganizowanej przez studentów Koła Naukowego Chemików i Koła Naukowego Biologów. Dymiły chrupki mrożone ciekłym azotem, dym buchał z próbówek, można było dotknąć węża albo pająka. Były też pamiątkowe zdjęcia.

Zobacz galerię zdjęć: tutaj

Mikołajki na Wydziale Biologiczno-Chemicznym to wydarzenie przygotowane specjalnie dla dzieci z domów dziecka i domów opieki wraz z opiekunami.
Studenci Koła Naukowego Chemików przygotowali ciekawe doświadczenia chemiczne  w formie pokazu  z udziałem uczestników mikołajkowej zabawy. Studenci Koła Naukowego Biologów zorganizowali pokaz gadów i pająków oraz prezentację multimedialną. Każdy z uczestników mógł też zrobić zdjęcie pamiątkowe w specjalnie przygotowanym kąciku fotograficznym.