Mistrzostwo w futsalu, medale dla pływaków

Reprezentanci Uniwersytetu w Białymstoku odnieśli w tym tygodniu kilka sportowych sukcesów.

8 grudnia 2020 r., po zaciętych pojedynkach, reprezentacja UwB w futsalu została Mistrzem Województwa Podlaskiego. Areną turnieju Podlaskiej Akademickiej Ligi Międzyuczelnianej w Futsalu była hala uniwersytecka przy ulicy Świerkowej. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, mistrzostwa odbyły się formule jednodniowego turnieju. Gospodarze, po dwóch wygranych i jednym remisie, zajęli pierwsze miejsce. Oprócz Uniwersytetu w Białymstoku w turnieju udział wzięły jeszcze trzy białostockie uczelnie – Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania.

W skład drużyny Uniwersytetu w Białymstoku wchodzili: Bartosz Iwaniuk, Piotr Maliszewski, Dawid Gromotowicz, Damian Wasiluk, Jan Zysik, Michał Dawidowicz, Rafał Kalinowski, Łukasz Samoilik, Adrian Górski, Kamil Kropiewnicki, trener Marcin Milczunas.

Zawodnicy z UwB zanotowali także dobre wyniki podczas Akademickich Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Pływaniu Kobiet i Mężczyzn. Zawody odbyły się 7 grudnia na Pływalni Sportowej przy ul. Włókienniczej. Nasi reprezentanci zdobyli łącznie 7 medali w konkurencjach indywidualnych. Na podium zameldowały się również dwie sztafety 4x50 m stylem dowolnym: sztafeta kobiet wywalczyła I miejsce, a panów - III miejsce. Najlepszą zawodniczką ponownie została studentka Wydziału Prawa Anna Kotowicz.

Nasi medaliści:
Anna Kotowicz - I miejsce 50 m stylem klasycznym, I miejsce 100 m stylem zmiennym,
Julia Abramowicz - II miejsce 100 m stylem zmiennym,
Agata Krysa - III miejsce 50 m stylem klasycznym,
Aleksandra Sac - III miejsce 100 m stylem zmiennym, III miejsce 50 m stylem motylkowym,
Marcin Milczunas - III miejsce 50 m stylem motylkowym,

I miejsce - sztafeta 4x50 m dowolnym kobiet w składzie: Agata Krysa, Karolina Choroszewska,  Martyna Sokołowska,  Anna Kotowicz,

III miejsce - sztafeta 4x50 m dowolnym mężczyzn w składzie: Emil Dawidziuk, Michał Choromański, Iwaniuk Bartosz, Marcin Milczunas.

Wszystkim naszym sportowcom gratulujemy!

Więcej informacji i fotorelacja z zawodów na stronie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu pod adresem https://uwb.edu.pl/aktualnosci-3336