Młodzi naukowcy spotkali się w Szkole Geometrii i Fizyki

W dniach 28.06-2.07.2021 r. w Białowieży odbyła się Szkoła Geometrii i Fizyki organizowana przez pracowników Katedry Fizyki Matematycznej Wydziału Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku. W spotkaniu wzięło 23 młodych naukowców z Polski i Czech oraz trzech studentów Wydziału Matematyki.

Szkoła Geometrii i Fizyki została zorganizowana już po raz dziesiąty. Jej uczestnicy, podczas tygodniowych obrad, mieli okazję wysłuchać siedmiu cykli wykładów wygłoszonych przez znanych w świecie naukowym specjalistów z zakresu fizyki matematycznej. Wykłady dotyczyły analizy funkcjonalnej, kosmologii, teorii układów całkowalnych i geometrii różniczkowej.

Szkoła Geometrii i Fizyki jest stowarzyszona z międzynarodową Konferencją Metod Matematycznych w Fizyce (Workshop on Geometric Methods in Physics). Adresowana jest do młodych pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów. Corocznie uczestnicy mają okazję wysłuchać wielu interesujących wykładów. Zajęcia odbywają się na terenie Skansenu Architektury Drewnianej w Białowieży – unikatowego zespołu budownictwa drewnianego Podlasia.

Więcej informacji na stronie: https://wgmp.uwb.edu.pl/