Mobilne Centrum Edukacyjne na Wydziale Nauk o Edukacji

W dniach 11 oraz 12 października, na zaproszenie Zakładu Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, na terenie Wydziału Nauk o Edukacji pojawiło się Mobilne Centrum Edukacyjne Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Przy wsparciu CEN w Białymstoku, które jest Regionalnym Punktem Informacyjnym FRSE, zorganizowane zostały warsztaty poświęcone nowym technologiom.

Adresatami warsztatów byli studenci pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz uczniowie szkół podstawowych. Inicjatywę przygotowano z myślą o zapewnieniu studentom oraz uczniom okazji do pogłębienia wiedzy i umiejętności związanych z dynamicznie rozwijającymi się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. Kluczową część programu stanowiły warsztaty, ukazujące między innymi, jak za sprawą sprzętu elektronicznego przenieść się do przestrzeni cyfrowej niemal wszystkimi zmysłami oraz w jaki sposób komunikować się z robotami.

Więcej informacji o MCE: www.frse.org.pl/mce