Mobilny punkt szczepień przeciwko Covid-19 na Wydziale Biologii UwB

Data wydarzenia 23-11-2021

We wtorek, 23 listopada 2021 r. na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku działał będzie mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19. Z tej oferty może skorzystać każdy chętny. Szczepienia będą prowadzone w godz. 8-15.

W mobilnym punkcie, każdy uprawniony do szczepienia (tj. posiadający skierowanie w systemie e-pacjent) będzie mógł po pozytywnej kwalifikacji zostać zaszczepiony przeciw COVID-19 preparatem firmy Pfizer lub Johnson&Johnson. W przypadku osób pełnoletnich, u których od zakończenia pełnego cyklu szczepienia (niezależnie od zastosowanego preparatu) minęło co najmniej sześć miesięcy, będzie możliwość przyjęcia dawki przypominającej (preparat firmy Pfizer).

- Do mobilnego punktu zapraszamy społeczność akademicką UwB i wszystkich zainteresowanych. Dlatego warto powiadomić swoich znajomych, przyjaciół, członków rodziny – mówi dr Marek Bartoszewicz prodziekan Wydziału Biologii.

Szczepienia będą prowadzone w sali 1027, która znajduje się na parterze siedziby Wydziału przy ul. Ciołkowskiego 1J. Punkt szczepień jest organizowany we współpracy z Centrum Medycznym Revita.

Dodatkowo pracownicy uniwersytetu będą mogli zaszczepić się przeciw grypie - https://www.gov.pl/web/zdrowie/rusza-bezplatna-akcja-szczepien-przeciw-grypie2021.