Modlitewna inauguracja roku akademickiego 2020/2021

Data wydarzenia 06-10-2020

Katedra Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku, Parafia Prawosławna św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku oraz Duszpasterstwa Akademickiego Diecezji Białostocko-Gdańskiej zapraszają dzisiaj (6.10.2020r.) na modlitewną inaugurację roku akademickiego 2020/2021. Z kolei 18 października zostanie odprawiona akademicka msza święta w Archikatedrze Białostockiej.

Nabożeństwo w intencji studentów, wykładowców i pracowników szkół wyższych Białegostoku rozpocznie się we wtorek 6 października o godz. 17 w cerkwi katedralnej św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku przy ul. Lipowej 15.

W modlitewnych wezwaniach będą brzmiały prośby o owocną naukę, łaskę Bożą dla nauczających i uczących się, siłę i wytrwałość. Studenci zgłębiają wiedzę, rozwijają swe zdolności, odkrywają świat. Z perspektywy człowieka wierzącego, nie są na tej drodze sami. W każdym dobrym działaniu wspiera ich również Bóg. Czyni to nienachalnie, szanując wolność człowieka. Wspiera tych, którzy Go o to proszą.
Do wspólnej modlitwy zapraszona jest cała społeczność akademicka.

Zaproszenie

Z kolei 18 października 2020 r. do wspólnej modlitwy zaprasza Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku. Msza święta w intencji studentów, naukowców i i pracowników uczelni rozpocznie się o godz. 19.30 w Archikatedrze Białostockiej.