Monografia dr Bożeny Tołwińskiej z UwB wyróżniona

Monografia autorstwa dr Bożeny Tołwińskiej z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku, zatytułowana "Kierowanie szkołą jako organizacją uczącą się. Studium przypadków", została wyróżniona przez kapitułę konkursu Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego na wybitną monografię naukową z zakresu nauk pedagogicznych lub nauk pokrewnych za rok 2021.

Dr Tołwińska pracuje w Katedrze Pedagogiki Porównawczej. Wyróżniona monografia została wydana w 2021 r. przez Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku. Jak napisała w recenzji książki prof. dr hab. Maria Czerepaniak-Walczak, autorka "spojrzała na szkołę – miejsce rozwoju osoby i stymulowania zmiany społecznej – jako na system i na jej funkcjonowanie przez pryzmat przejawu myślenia systemowego. Umożliwiło to dostrzeżenie i rozumienie możliwości zmian organizacyjnych i sprawczość podmiotów życia szkolnego." Jak dodaje recenzentka, książka wnosi nowe elementy do wiedzy o szkole i "może służyć różnym odbiorcom zainteresowanym poprawą środowiska szkoły poprzez współtworzenie go ze wszystkimi podmiotami edukacji".

W tegorocznym konkursie kapituła, oprócz wyłonienia zwycięskiej pracy, przyznała także 3 równorzędne wyróżnienia. Jedno z nich trafiło do badaczki z UwB.

Informację o wynikach konkursu można znaleźć na stronie internetowej PTP