'Multi-kulti' - szansa czy zagrożenie? Wykład otwarty na Uniwersytecie w Białymstoku

Data wydarzenia 31-05-2016
Koło Nauk Politycznych UwB zaprasza na wykład otwarty Aleksandry Krawczyk pt. 'Multi-kulti' - szansa czy zagrożenie? Spotkanie odbędzie się 2 czerwca 2016 r. (czwartek) o godzinie 16.20 w sali 108 Wydziału Historyczno-Socjologicznego (Plac Uniwersytecki 1).

Celem wykładu będzie przybliżenie pojęcia "multikulturowości" oraz analiza szans i zagrożeń wynikających z tego zjawiska. Uczestnicy spotkania będą mogli poznać różne koncepcje kulturowe oraz sposoby stosowania kulturowych kompetencji.

Aleksandra Krawczyk mieszka w Stanach Zjednoczonych. Aktualnie przebywa w Polsce na stypendium Fulbright'a – wykłada m.in. na filologii angielskiej na Uniwersytecie w Białymstoku. W swoim wykładzie odwoła się m.in. do doświadczeń USA jako społeczeństwa wielokulturowego.