Nagroda dla prof. Edwarda Kulikowskiego z UwB

Data wydarzenia 13-10-2015
Dr hab. Edward Kulikowski, prof. UwB, otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury z sezon artystyczny 2014/2015. Uroczysta gala wręczania nagród odbyła się 12 października w Auli Magna Pałacu Branickich.

Prof. Kulikowski od 1977 roku jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Chóru Akademickiego Uniwersytetu w Białymstoku (wcześniej Filii Uniwersytetu Warszawskiego). Pod jego kierownictwem chór koncertował niemal w całej Europie oraz uczestniczył w wielu prestiżowych konkursach i festiwalach chóralnych, zdobywając laury i doskonałe recenzje.

Prof. Edward Kulikowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie i Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.