Naukowcy z UwB ponownie we władzach Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego

Prof. Henryk Wnorowski z Wydziału Ekonomii i Finansów został prezesem Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów. Na wiceprezesa wybrano ponownie dr Małgorzatę Frąckiewicz z Wydziału Filologicznego, która otrzymała również odznakę honorową "Zasłużony dla kultury polskiej".

Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów skupia naukowców i badaczy związanych z Łomżą i regionem. Jak informuje regionalny portal 4lomza.pl właśnie zostały wybrane władze stowarzyszenia na kolejną, 4-letnią kadencję.

Prezesem ŁTN, już po raz trzeci, został wybrany ekonomista z Uniwersytetu w Białymstoku prof. Henryk Wnorowski. We władzach znalazła się też językoznawczyni z UwB dr Małgorzata Frąckiewicz. Już po raz drugi została wiceprezesem.

Podczas spotkania Towarzystwa Braci Wagów poseł Lech Kołakowski w imieniu ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego przekazał dwie odznaki honorowe "Zasłużony dla kultury polskiej". Jedna została przyznana Towarzystwu, druga - indywidualna - wiceprezes dr Małgorzacie Frąckiewicz, która poświęca się pracy naukowej w ŁTN od 1998 roku. Jest też znaną badaczką łomżyńskich nazwisk - m.in. ich historii i znaczenia.

Więcej na stronie: https://4lomza.pl/.

Zdjęcia - Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe