Nie żyje mgr Mariola Wojtkiewicz

10 października 2022 r. zmarła mgr Mariola Wojtkiewicz – wieloletni pracownik Uniwersytetu w Białymstoku. Miała 61 lat.

Mgr Mariola Wojtkiewicz była związania z największą podlaską uczelnią od 1986 roku. Była zatrudniona na Wydziale Nauk o Edukacji, w Katedrze Pedagogiki Specjalnej i Działań Twórczych (Zakład Edukacji Artystycznej). Prowadziła zajęcia ze studentami z wiedzy o teatrze, sztuki słowa i terapii przez teatr, a także warsztaty zachowań komunikacyjnych. Wspierała też młodych pasjonatów sceny swoim doświadczeniem: była opiekunem Studenckiego Koła Teatralnego „StuKoT”, a także reżyserem lub współreżyserem wielu spektakli.

Aktywnie angażowała się w działalność społeczną. Jako członkini działającego przy UwB Stowarzyszenia Schola Humana współorganizowała konkursy recytatorskie, wieczory poetyckie i warsztaty teatralne dla licealistów. Działała także w stowarzyszeniu 9dwunastych, wspierała Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Fot. Krzysztof Korotkich