"Nobel z fizyki 2019: Wczesny Wszechświat i exoplanety"

Data wydarzenia 12-12-2019

Wydział Fizyki UwB zaprasza na konwersatorium, na którym prof. dr hab. Marek Demiański z Uniwersytetu Warszawskiego wygłosi wykład pt. "Nobel z fizyki 2019: Wczesny Wszechświat i exoplanety".

Termin: 10 grudnia 2019, godz. 13:15
Miejsce: Wydział Fizyki UwB, sala 2011

Tegoroczna Nagroda Nobla z fizyki została przyznana w połowie za badanie fizyki wczesnego Wszechświata i w połowie za odkrycie exoplanet. Na wykładzie prof. Demiański w przystępny sposób omówi osiągnięcia obu grup Laureatów.

Prof. Marek Demiański pracuje na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się astrofizyką relatywistyczną i kosmologią. Prowadzi aktywną działalność popularyzującą fizykę i astronomię. Słynie z tego, że na swoich wykładach przekazuje dużo naukowej wiedzy, którą przeplata intrygującymi ciekawostkami historycznymi oraz sporą dawką humoru. Jest m.in. autorem wykładu "Jak zaćmienie słońca uczyniło Einsteina celebrytą", który można obejrzeć na stronie internetowej Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej informacji o prof. Demiańskim

Źródło zdjęcia