Noc Muzeów 2021. Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze zaprasza na spotkanie z nietoperzami w roli głównej

Data wydarzenia 15-05-2021

Nietoperze - nocni łowcy” - taką prelekcję online wygłosi w sobotę, 15 maja dr Janusz Kupryjanowicz z Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego Uniwersytetu w Białymstoku. Do udziału zaproszeni są wszyscy chętni. Spotkanie jest organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów 2021.

Wykład rozpocznie się o godz. 20, za pośrednictwem platformy MS Teams.

- To nieprawda, że wkręcają się we włosy. Są bardzo delikatne i łatwo jest je skrzywdzić. Mają swoich wrogów i pasożyty. Często żyją obok nas - przypomina dr Janusz Kupryjanowicz z Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego, który z powodzeniem „łowi” nietoperze aparatem fotograficznym. Więcej ciekawostek zdradzi w trakcie sobotniego spotkania.

Link do imprezy: https://teams.microsoft.com/debata

Noc Muzeów to ogólnopolska akcja, która od kilkunastu lat cieszy się olbrzymią popularnością. To wtedy instytucje kulturalne i uczelnie ściągają do siebie prawdziwe tłumy. Organizują wystawy, spotkania, wieczory poetyckie i muzyczne. Chętni mogą zajrzeć w nawet najbardziej niedostępne miejsca. W tym roku z powodu epidemii wiele imprez odbywa się online.

Fot. Janusz Kupryjanowicz.