O ptakach w ekspansji, czyli kolejna „Popołudniowa kawka z mlekiem” na UwB

Data wydarzenia 16-01-2020

Biolodzy z Uniwersytetu w Białymstoku oraz Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zapraszają na kolejną porcję opowieści o ptakach. Tym razem bohaterami „Popołudniowej kawki z mlekiem” będą gatunki, których w naszej części świata przybywa.

Adam Zbyryt z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków opowie o ekspansji czapli białej w Północnej Europie. Dzięki dr. Krzysztofowi Deoniziakowi z UwB można będzie się przekonać, jak śpiewają polskie zaroślówki.

Gościem spotkania będzie dr Janusz Kupryjanowicz z Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy. Będzie mówił o ptakach drapieżnych okolic Białegostoku, które uwiecznił na swoich fotografiach.

Początek spotkania dziś (16.01.2020) o godzinie 17.00 na Wydziale Biologii w kapusie przy ul. Ciołkowskiego w Białymstoku (aula 2003).

fot. Adam Zbyryt, PTOP