Obrazki z Rosji. Spotkanie z Anną Wojtachą na UwB.

Data wydarzenia 30-03-2016

Instytut Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na spotkanie z Anną Wojtachą – reportażystką i reporterką wojenną, autorką książki ,,Zabijemy albo pokochamy. Opowieści z Rosji”.

Spotkanie odbędzie się 4 kwietnia (poniedziałek) 2016 r. o godz. 13.00 w auli Wydziału Historyczno-Socjologicznego (Plac Uniwersytecki 1).

Anna Wojtacha, jako dziennikarka, wielokrotnie w ciągu ostatnich kilkunastu lat odwiedzała Rosję. Efektem jej podróży i obserwacji jest książka pokazująca obraz rosyjskiego społeczeństwa. Obraz specyficzny, bo zbudowany na podstawie jej spotkań i wzajemnych relacji z ludźmi, którzy nie trafiają na pierwsze strony gazet: snajperem Specnazu, budowniczym rurociągu Gazprom, kombatantem wojny w Czeczenii, moskiewską prostytutką. To właśnie o Rosji widzianej ich oczami autorka opowie podczas spotkania w Białymstoku

Anna Wojtacha współpracowała m.in. z TVP Info, TVN24 oraz Polsat News. Relacjonowała  konflikty zbrojne w Iraku, Afganistanie, Gruzji, Izraelu i Strefie Gazy, a także zamachy terrorystyczne w Indiach oraz przewrót rządowy w Tajlandii.

Spotkanie na Uniwersytecie w Białymstoku organizowane jest w ramach cyklu wykładów „Między Wschodem a Zachodem”.